سرمقاله
کوچ پاییزه قدرت
بهروز گرانپايه: جا‌به‌جایی و چرخش قدرت در حوزه‌های قانون‌گذاری و اجرایی در ایران هنوز به‌قاعده و متعارف نیست. این نه به معنای فقدان سازوکارهای قانونمند و دموکراتیک برای تغییر در ترکیب قوای نظام، بلکه بیشتر به سبب ناباوری و ناپایبندی گروهی از بازیگران به سازوکارها و قوانین موجود است. ضمن آنکه نوع نگاه به مفهوم و منابع قدرت نیز در بین بازیگران، متفاوت و گاه متضاد است و همین عوامل، متعارف و قاعده‌مندی جا‌به‌جایی قدرت در این عرصه‌ها را مانع می‌شوند.
سرنوشت نامعلوم قتل های محفلی کرمان
در ادامه پرونده «فتنه ترور» نیز گزارشی از هویت محافل ترور در تاریخ معاصر ایران در گزارشی تحت عنوان «تاریخ ترور» در اختیار خوانندگان قرار شده و گزارش «محفل مجازات» به صورت جداگانه سرنوشت نامعلوم پرونده «قتل های محفلی کرمان» را بررسی کرده است. 
عصر رادیکال های آمریکایی (ترامپ – سندرز)
بررسي انتخابات رياست جمهوري آمريكا در دور مقدماتي با تمركز بر دو كانديداي خبرساز اين انتخابات يعني دونالد ترامپ و برني سندرز . 
تهدید به مرگ شده ام، گفت و گو با افشین پرورش
در پرونده فرهنگی این شماره «روزگار جعل» به سراغ افشین پرورش رفته ایم، کسی که نامش با جنجال پیوند خورده است.
فتنه ترور
  «فتنه ترور» مجموعه ای درباره تهدیدهای اخیر بخش هایی از گروه «انصار حزب الله» مبنی بر تشکیل «کمیته مجازات» برای برخورد انقلابی با سیاستمداران اصلاح طلب است.
تجویز استراحت مطلق برای شکست خوردگان
ابعاد روانی شکست در رقابت‌های سیاسی، موضوع یک گزارش، یک فهرست و گفت و گوی روبه‌رو با دکتر محمد صنعتی از چهره های شاخص رواشناسی ایران است.
 گفت و گو با طراح ایده کمیته مجازات؛ رئیس انصار حزب الله تبریز
  گفت و گو با حجت الاسلام روح الله بجانی، رئیس انصار حزب الله تبریز یکی از جذاب ترین بخش های این پرونده است که در آن بجانی به سوال های رو به رو درباره تهدیدهای اخیر این گروه و چگونگی تشکیل کمیته مجازات پاسخ می دهد. مواضع و نکات مهم در نامه نگاری های روحانی به سران کشور نیز در ادامه این پرونده و در گزارش «شلیک از شمال غرب» بررسی شده است.
سرنوشت اصولگرایان شکست خورده
«سرنوشت اصولگرایان شکست خورده» پرونده‌ای برای واکاوی رفتار محافظه‌کاران پس از شکست و سرنوشت آن‌ها پس از انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی است. 
در این مملکت چه ها که با من نکردید
گفت و گو با محمود دولت آبادی درباره کتاب توقیف شده «زوال کلنل». پوریا سوری در مقدمه خود بر گفت و گو با دولت آبادی آورده است:  
مطالب بیشتر